تبلیغات
all 4 teenagers - اعتماد به نفس!
patoghe bar o bache haye BAHAL !

اعتماد به نفس!

دوشنبه 22 شهریور 1389 12:16

نویسنده : teenagers
ارسال شده در: دانشکده ی نوجوان ها ،

تاكنون چند تا نوجوان و یا جوان دیده‌اید كه اعتماد به نفس بالایی داشته باشند؟ اعتماد به نفس داشته باشند نه غرور، چون غرور و كبر با اعتماد به نفس فرق می‌كند. با رعایت نكته‌های زیر می‌توان اعتماد به نفس را تجربه كرد:

)1 سرشار از عشق به خود و عشق به دیگران باشید.


)2 هنگام مواجه شدن با یك تصمیم مشكل یا قرار گرفتن بر سر دوراهی، آن را سخت جلوه ندهید و با افرادی كه در آن زمینه تجربه دارند مشورت ‌كنید و بی‌گدار به آب نزنید.


)3 به نقاط ضعف خود آگاه باشید و همیشه از موضع قدرت استفاده ‌كنید نه ضعف. زندگی هدفمند داشته باشید و تلاش ‌كنید به هدفتان برسید.


)4 هر روز با شوق از خواب بیدار‌شوید و هنگام تصمیم‌گیری شك و دو دلی نداشته باشید.


)5 همیشه نیمه پر لیوان را ببینید یعنی مثبت فكر ‌كنید و در اطراف خودتان هم آدم‌های مثبت‌اندیش را برای دوستی انتخاب ‌كنید.


)6 مهارت‌های ارتباطی را یاد بگیرید و قبل از هر گونه اظهارنظر به دقت و با حوصله به حرف‌های دیگران گوش ‌كنید. مشكل خود را با لحنی شیوا و موثر بیان‌كنید.


)7 سعی ‌كنید خود را در اجتماع و محیطی كه در آن زندگی ‌می‌كنید، خوب معرفی كنید، لباس‌های مرتب و تمیز بپوشید و از خرید لباس‌هایی كه به شما نمی‌آید حتی اگر مد روز باشد خودداری كنید.


)8 در صورت لزوم با قاطعیت رفتار كنید. با بیانی آرام و منطقی حق خود را بگیرید. بیشتر اهل سازش و مصالحه باشید نه مخالفت.


)9 احساسات خود را كاملا كنترل كنید حتی در ناامیدی. قبل از هر حادثه هیجان‌انگیزی آرامش را تمرین ‌كنید.


)10 خوب غذا بخورید و سعی ‌كنید از خوردن غذاهای چاق كننده و مواد ناسالم پرهیز كنید و محیط اطراف خود را همیشه تمیز و پاكیزه نگه ‌دارید

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -